Mladí hasiči Hlučín

V roce 2014 jsme založili kroužek mladých hasičů. Naší hlavní činností je sportovní příprava mladších žáků (věk 6-12let), starších žáků (věk 12-15let), od letošního roku i dorostu (věk 15-18let) a přípravky (věk 3-5let). Ve sboru máme celkem 45 aktivních dětí z Hlučínska. Věnujeme se zejména přípravě dětí pro požární sport, trénování a nabírání zkušeností, absolvování různých školení, postupem času se z dětí stávají instruktoři, trenéři, rozhodčí a poté vedoucí. V letošním roce nám jeden kluk přechází do JSDH Hlučín a jedna dívka nastoupila na SPŠ Hranice – obor požární ochrana.
Máme za sebou vítězství Hlučínské ligy v požárním sportu v roce 2016. Letos jsme postoupili do krajského kola, které se konalo 2.9.2017 ve Frenštátu pod Radhoštěm a kde naše děti obsadily krásné 9.místo. Vyjíždíme k desítkám závodů v okolí Hlučína a okresu Opava, kde děti soutěží buď jako tým nebo jako jednotlivci…
Příprava dětí je časově náročná, máme trénink 3x týdně, ale jsou naše budoucnost, už jen proto, že i jen jeden z deseti kluků se stane profesionálním hasičem, a čím více se o požárním sportu ví a děti v tom „vyrůstají“, tím lépe.

Hasiči nejsou jen velká červená auta, která jedou vždy k ohni, ale jsou to i děti, rodiče a radost učit ostatní to co sami umíme.

Protože je činnost klubu financovaná pouze z veřejných zdrojů prostřednictvím grantů na pořádání soutěží, členskými příspěvky našich mladých hasičů, děkujeme týmu Sectron Mobil s.r.o. za podporu!

Verča a Jirka Šimíčkovi a mladí hasiči z Hlučína

Více o sboru zde.

Dobrovolní hasiči Hlučín